NA NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA

IV WIELKANOCNĄ

2024.04.21

Intencje mszalne w tym tygodniu:

Piątek:

18.00 - + Kacper HORBA - w dniu urodzin

Sobota:

18.00 - + Daniela GRACZYK - w V rocz. śmierci

Niedziela:

08.00 - + Marianna STALEWSKA oraz ++ z rodziny

09.30 - O Boże błog. i łaski - zwłaszcza dar zdrowia oraz opiekę Matki Bożej dla Genowefy - z okazji zbliżających się urodzin

11.30 - + Janina TWARDOWSKA - w 18-tą rocz. śmierci

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna - zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. To Światowy Dzień Powołań - modlimy się o powołania do kapłaństwa i pracy apostolskiej w Kościele.

2. Dzisiaj - zaraz po sumie parafialnej; bardzo ważne spotkanie wszystkich kandydatów do I komunii świętej oraz ich rodziców. Obecność proszę potraktować bardzo odpowiedzialnie.

3. Dziękuję za wpłaty w minionym tygodniu (na konto parafialne) - na posadzkę kościoła parafialnego w Dobrzykach. Jednocześnie informuję, że po pracach odkrywkowych „wszystko zamarło”. Czekamy na sugestie konserwatorskie.

4. Przypominam też, że nasz tegoroczny wniosek o dofinansowanie prac na dachu nad prezbiterium kościoła parafialnego został przyjęty bez zastrzeżeń i rozpatrzony odmownie - przez MKiDN. Złożyliśmy odwołanie i czekamy.

5. W minionym tygodniu zostały „zainstalowane” poduszki na ławkach w nawie kaplicy w Siemianach. W najbliższych tygodniach dotrą jeszcze cztery brakujące ławki boczne i tym samym „temat ławek w Siemianach” zostanie ostatecznie i definitywnie zakończony. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przez swe ofiary włączyli się w to kosztowne dzieło.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu. W nadchodzącym, świątyniami opiekują się: w Siemianach - pan Zdzisław KAŚLEWICZ, w Dobrzykach – pani Hanna ROMASZKO, a obejściem kościoła parafialnego - pani Elżbieta KOCIMSKA.

7. Życzę wszystkim dobrego tygodnia, obfitującego we wszelkie Boże łaski. Szczęść Boże!

Święty Michale Archaniele,

broń nas w walce.

A przeciw niegodziwości

i zasadzkom Złego Ducha

Bądź naszą obroną.

Oby go Bóg poskromić raczył

- pokornie prosimy

A Ty Wodzu Niebieskich Zastępów;

Szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą -

Mocą Bożą strąć do piekła